File: /var/www/vhosts/quva.uz/old.quva.uz/index.php
Quva.uz - Байрамга Қуваликларга яна бир туҳфа.
Hozir saytda 117 nafar foydalanuvchi Ishonch telefoni statistikasi
Байрамга Қуваликларга яна бир туҳфа.
2022-08-26 18:22:34    502
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 31 йиллиги байрами арафасида туманимизда янги бинолар, ҳизмат кўрсатиш объектлари, ҳусусий шифохоналар, мактаб ва боғчалар қуриб битказилиб фойдаланишга топширилмоқда.
Қувонарлиси ушбу биноларнинг кўп қисми туманимизнинг чекка қишлоқларида қад ростламоқда.
Бугун ана шундай ҳизмат кўрсатиш корхоналаридан бири халқимиз ихтиёрига топширилди. Қува тумани 1-сектор ҳудудидаги Байналминал маҳалласида бўш турган бино тадбиркор томонидан қайта реконструция қилиниб, ушбу бинода “Фаргис” оилавий корхонаси ташкил этилиб, аҳолимиз учун энг сўнгги дизайндаги гиламлар ва пардалар савдоси билан шуғулланувчи савдо мажмуаси иш бошлади.
Савдо мажмуасининг очилиш маросими муносабати билан ўтказилган байрам тадбирида туман ҳокими, маҳалла фаоллари ва кенг жамоатчилик иштирок этди. Тадбирда сўз олганлар ушбу савдо мажмуаси ҳалқимизнинг яхши кунлари, тўй ва тантаналарига ҳизмат қилишлигини айтиб ўтдилар.